סופטק - מקרנים , מסכי הקרנה , השכרת מקרן
טל ' 03-6968777 עגלת קניות החשבון שלי עמוד בית
חוות דעת מעבדת מקרנים מי אנחנו צור קשר תקנון האתר להצעת מחיר
 
 
חיפוש באתר
יעוץ מקצועי והצעת מחיר
שלח פרטים
חוות דעת

מידע כללי על סוגי מקרנים


קיימים מספר סוגים של מקרנים בשוק :

1.CRT 
המקרנים הראשונים שנוצרו, מבוססים על מסך CRT אשר עובד במצב "חם" הרבה יותר מאשר טלוויזיה רגילה.מקרני הCRT עדיין מובילים מבחינת איכות תמונה אך המכשירים יקרים למדי, כמו כן הכיול והכיוון של מקרנים אלה הוא תהליך מסובך למדי.

באופן עקרוני, יש מקרני CRT עם מנורה אחת ועדשה אחת, יש CRT עם מנורה אחת וגלגל צבע מסתובב .וכן שלושה מנורות ושלוש עדשות בצבעי היסוד השונים.
קוטר המנורה משמעותי ביותר וקובע את כמות האור , לגבי רמת השחור, זה החוזק האמיתי של מקרני
הCRT .
עוד נקודה חשובה היא כובד ורעש – מקרני הCRT הם מקרנים כבדים ומרעישים.


2.LCD  ( מומלצים למגזר העיסקי – עבור מצגות מחשב )
המקרן הבא שנוצר היה על בסיס LCD .בדומה למקרן שקופיות. השקופית במקרה זה היא מסך LCD קטן בתוך המקרן. הבעיה בטכנולוגיה היא בעיקר יחס קונטרסט נמוך , לכן הם מומלצים יותר למצגות מחשב בהן הקונטרסט פחות חשוב.
היתרון הגדול יותר למצגות מחשב טמון ביכולת המחשת צבעים אמיתיים יותר ללא עיוות גוונים.
בשנים האחרונות היו שיפורים משמעותיים בתחום אשר מתחילים להתקרב לטכנולוגיות האחרות מבחינת איכות תמונה.
בניגוד לעבר,כיום למדו היצרנים המובילים ובכללם HITACHI, NEC, EPSON, SANYO לייצר מקרנים בעלי טכנולוגיית LCD עם יחס ניגודיות (CONTRASTׂ) גבוה יותר ויותר.
כך גם לגבי עוצמת האור. בעבר, ככל שעוצמת האור (BRIGHTNESS) היתה גבוהה יותר , יחס הקונטרסט היה "יורד" במקביל.
היום מרבית המקרנים מתאפיינים בעוצמת אור וביחס ניגודיות גבוהים, כך שמתקבלת תמונה בהירה, צבעונית ואיכותית.


3.DLP  (מומלצים לקולנוע ביתי ומצגות מחשב )
טכנולוגיה שפיתחה חברת TEXAS INSTRUMENTS אשר בליבה מבוססת על צ'יפ הכולל מראות קטנטנות אשר זזות לפי זרם חשמלי. לפי זווית המראה, ניתן להעביר כמות אור נתונה אל המסך.
המערכת התבססה בתחילה על צ'יפ אחד אשר לפי הקצב הציג בנפרד את התמונה בכל אחד מצבעי היסוד (כלומר למשך שליש מהזמן הוצגה תמונה אדומה, כחולה או ירוקה) והעין האנושית היתה מספיק איטית מכדי להבחין בכך. במקרים מסויימים, אם העין הייתה זזה מספיק מהר אז אותם אנשים היו יכולים להבחין באפקט קשתות צבע .
המעבר בין הצבעים היה ע"י שימוש בגלגל צבע אשר הסתובב בד"כ בקצב של 72HZ.  עם הזמן הוגבר הקצב כך שכיום הוא בד"כ רץ פי 5 ו-6  יותר מהר ותופעת הקשתות פחות מורגשת אם בכלל.

מבחינת יחס קונטרסט, מדובר בטכנולוגיה מתקדמת ביותר.

4. LCOS - טכנולוגיה אשר במקור הופצה על ידי JVC, מדובר במעיין הכלאה של LCD עם DLP,הרעיון דומה ל-DLP, אולם מדובר בעצם בסוג של LCD ע"ג מראות רפלקטיביות של סיליקון. כמו DLP, הטכנולוגיה יכולה לעשות שימוש בגלגל צבע אחד או עם 3 צ'יפים. כל צי'פ מסוגל למתג כמיליון מראות אשר יכולות או להחזיר אור או לא להחזירו. על ידי מודולציה (הבהוב מהיר בקצבים שונים) ניתן לגרום למראות לתת אור בחוזקים שונים. הטכנולוגיה מפיקה תמונות מצויינות ומינימום של SCREEN DOOR EFFECT, אולם יחס הקונטרסט עדיין נמוך מזה של DLP והעלות עדיין גבוהה מאוד. 


תודה ובהצלחה , 
צוות Softec Vision


בחזרה לעמוד המאמרים


 
תקנון האתר   |  
ספק משרד הביטחון מס' : 83525805
.
© כל הזכויות שמורות softec.co.il.
comodo